ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Γ Εθνική: Αυτοί είναι οι 8 όμιλοι της κατηγορίας

Γ Εθνική: Αυτοί είναι οι 8 όμιλοι της κατηγορίας

Καταρτίστηκαν από την ΕΠΟ οι οκτώ όμιλοι της τέταρτης εθνικής κατηγορίας

Σχηματίστηκαν οι οκτώ όμιλοι της Γ’ Εθνικής για τη σεζόν 2019-2020. Ο καταρτισμός τους εγκρίθηκε σήμερα Δευτέρα (2/9) από την Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ.

 

Η κληρωση θα γίνει την επόμενη Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου στα γραφεία της Ομοσπονδίας στο Πάρκο Γουδή.

 

Στο πρωτάθλημα δεν συμμετέχει ο Ηρακλής ενώ στη Χαλκιδική δήλωσε συμμετοχή ο Άρης Παλαιοχωρίου.

 

Αναλυτικά οι 8 όμιλοι της Γ’ Εθνικής:

 

1ος (14 ομάδες)

ΕΠΣ Έβρου: Ένωση Αλεξανδρούπολης
ΕΠΣ Θράκης: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Ορφανού, Κεραυνός Πέρνης, Δόξα Θεολόγου
ΕΠΣ Ξάνθης: Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου, Ηρακλής Νέου Ζυγού
ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός
ΕΠΣ Σερρών: Πανσερραϊκός, Απόλλων Παραλιμνίου, Δόξα Κάτω Καμήλας
ΕΠΣ Κιλκίς: Κιλκισιακός

 

2ος (15 ομάδες)

ΕΠΣ Μακεδονίας: Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Θερμαϊκός Θέρμης
ΕΠΣ Ημαθίας: Νίκη Αγκαθιάς, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
ΕΠΣ Πέλλας: Εδεσσαϊκός, Α.Σ. Γιαννιτσών, Αλμωπός Αριδαίας, Θύελλα Σαρακηνών
ΕΠΣ Χαλκιδικής: Νέα Καλλικράτεια, Άρης Παλαιοχωρίου
ΕΠΣ Φλώρινας: ΠΑΣ Φλώρινα
ΕΠΣ Καστοριάς: Αστραπή Μεσοποταμίας
ΕΠΣ Γρεβενών: ΑΟ Σειρήνα

 

3ος (14 ομάδες)

ΕΠΣ Θεσσαλίας: ΓΣ Αλμυρού, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου
ΕΠΣ Λάρισας: Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ηρακλής Λάρισας
ΕΠΣ Πιερίας: Πιερικός, ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου
ΕΠΣ Τρικάλων: ΑΣ Μετέωρα, Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ Καρδίτσας: ΑΟ Σελλάνων, Ατρόμητος Παλαμά
ΕΠΣ Φθιώτιδας: Αταλάντη
ΕΠΣ Ευρυτανίας: ΑΟ Ποταμιάς

 

4ος (14 ομάδες)

ΕΠΣ Κέρκυρας: Λευκίμμη, Θιναλιακός
ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Σούλι Παραμυθιάς
ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Φούφα, Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
ΕΠΣ Αιτ/νίας: Ναυπακτιακός Αστέρας, ΑΕ Μεσολογγίου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας: Τηλυκράτης, ΠΑΣ Πρέβεζα, Αχέρων Καναλακίου
ΕΠΣ Ηπείρου: ΑΟ Ανατολής
ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Φωκίδας: Αστέρας Ιτέας, Απόλλων Ευπαλίου

 

5ος (14 ομάδες)

ΕΠΣ Πειραιά: Εθνικός, Κερατσίνι, ΑΕ Μοσχάτου, Ερμής Κορυδαλλού
ΕΠΣ Αθηνών: Ηλυσιακός, Άγιος Ιερόθεος, Άγιοι Ανάργυροι, Καλλιθέα, Φωστήρας, Κηφισιά
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής: Ακράτητος
ΕΠΣ Κυκλάδων: Πανθηραϊκός, Θύελλα Καμαρίου, Άνω Μερά

 

6ος (13 ομάδες)

ΕΠΣ Δωδεκανήσου: ΑΣ Ρόδος
ΕΠΣ Βοιωτίας: Κιθαιρώνας Καπαρελλίου, ΑΟ Υπάτου
ΕΠΣ Αν. Αττικής: Μαρκό, Θύελλα Ραφήνας, Παλληνιακός, Αχαρναϊκός, Αήττητος Σπάτων
ΕΠΣ Αρκαδίας: ΑΕΚ Τρίπολης, Παναρκαδικός
ΕΠΣ Εύβοιας: ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός
ΕΠΣ Κορίνθου: Κόρινθος 2006

 

7ος (14 ομάδες)

ΕΠΣ Αχαΐας: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνέικων
ΕΠΣ Ζακύνθου: ΑΟ Τσιλιβή, ΑΠΣ Ζάκυνθος
ΕΠΣ Ηλείας: Ολυμπιακός Ζαχάρως, Πανηλειακός, ΠΑΟ Βάρδας
ΕΠΣ Μεσσηνίας: ΑΟ Διαβολιτσίου
ΕΠΣ Αργολίδας: Ναύπλιο 2017, Παναργειακός, Ένωση Ερμιονίδας
ΕΠΣ Λακωνίας: Πανγυθεατικός, Αστέρας Βλαχιώτη, ΠΣ Σπάρτη

 

8ος (9 ομάδες)

ΕΠΣ Ηρακλείου: ΠΟ Ατσαλένιος, Γιούχτας, Ηρόδοτος, ΑΣ Πόρος
ΕΠΣ Ρεθύμνου: Επισκοπή, Ρεθυμνιακός
ΕΠΣ Χανίων: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Πανακρωτηριακός
ΕΠΣ Λασιθίου: ΑΟ Αγίου Νικολάου

X