ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Γι' αυτές τις δύο φάσεις διαμαρτύρεται ο Αστέρας (videos)

Διαμαρτυρίες σε δύο περιπτώσεις από τον Αστέρα Τρίπολης στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στις αρχές του δευτέρου

Για δύο φάσεις διαμαρτύρεται ο Αστέρας Τρίπολης στον ημιτελικό με τον ΠΑΟΚ στην πόλη της Αρκαδίας.

Οι Αρκάδες διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στο 43’ της αναμέτρησης, καθώς ο Φερνάντο Βαρέλα στην προσπάθειά του να κοντρολάρει την μπάλα, φέρεται να τη βρήκε με το χέρι, αποκτώντας πλεονέκτημα έναντι των επιθετικών των Αρκάδων.

Δείτε τη φάση με το πέναλτι που ζητά ο Αστέρας:

Δύο λεπτά αργότερα ο Τσιλιανίδης σκόραρε για τον Αστέρα Τρίπολης, όμως το γκολ ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ.

Με το σκορ στο 0-0 και στο 48ο λεπτό, ο Τσιλιανίδης κέρδισε την μπάλα από τον Ίνγκασον και σκόραρε για το 1-0 του Αστέρα, όμως ο διαιτητής Ευαγγέλου υπέδειξε επιθετικό φάουλ, στο ριπλέι φαίνεται ότι ο Ινγκασον υπό πίεση κλωτσάει το έδαφος και όχι τον παίκτη του Αστέρα.